    KYOCERA AVX TAJT475K010RNJ
    Part No.:
    TAJT475K010RNJ
    Package:
    1411 (3528 Metric), 1210
    Description:
    CAP TANT 4.7UF 10% 10V 1411
    Capacitance:
    4.7 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    10 V
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    5Ohm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
    Height - Seated (Max):
    0.047" (1.20mm)
    Lead Spacing:
    Manufacturer Size Code:
    T
    Qualification:
    1. How to order TAJT475K010RNJ on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TAJT475K010RNJ price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TAJT475K010RNJ?
    Image TAJT475K010RNJ
    Part Number TAJT475K010RNJ
    Product Status Active
    Capacitance 4.7 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 10 V
    Type Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance) 5Ohm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
    Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)