    KYOCERA AVX TAJT105K020RNJ
    Part No.:
    TAJT105K020RNJ
    Package:
    1411 (3528 Metric), 1210
    Description:
    CAP TANT 1UF 10% 20V 1411
    Capacitance:
    1 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    20 V
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    9Ohm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
    Height - Seated (Max):
    0.047" (1.20mm)
    Lead Spacing:
    Manufacturer Size Code:
    T
    Qualification:
    1. How to order TAJT105K020RNJ on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TAJT105K020RNJ price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TAJT105K020RNJ?
    Image TAJT105K020RNJ
    Part Number TAJT105K020RNJ
    Product Status Active
    Capacitance 1 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 20 V
    Type Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance) 9Ohm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
    Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)