    KYOCERA AVX TAJS224K020RNJ
    Part No.:
    TAJS224K020RNJ
    Package:
    1206 (3216 Metric)
    Description:
    CAP TANT 0.22UF 10% 20V 1206
    Capacitance:
    0.22 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    20 V
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    25Ohm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.047" (1.20mm)
    Lead Spacing:
    Manufacturer Size Code:
    S
    Qualification:
    1. How to order TAJS224K020RNJ on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TAJS224K020RNJ price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TAJS224K020RNJ?
    Image TAJS224K020RNJ
    Part Number TAJS224K020RNJ
    Product Status Active
    Capacitance 0.22 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 20 V
    Type Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance) 25Ohm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)