    KYOCERA AVX TAJS105K020RNJ
    Part No.:
    TAJS105K020RNJ
    Package:
    1206 (3216 Metric)
    Description:
    CAP TANT 1UF 10% 20V 1206
    Capacitance:
    1 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    20 V
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    12Ohm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.047" (1.20mm)
    Lead Spacing:
    Manufacturer Size Code:
    S
    Qualification:
    1. How to order TAJS105K020RNJ on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TAJS105K020RNJ price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TAJS105K020RNJ?
    Image TAJS105K020RNJ
    Part Number TAJS105K020RNJ
    Product Status Active
    Capacitance 1 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 20 V
    Type Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance) 12Ohm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)