    KYOCERA AVX TAJR684K025RNJ
    Part No.:
    TAJR684K025RNJ
    Package:
    0805 (2012 Metric)
    Description:
    CAP TANT 0.68UF 10% 25V 0805
    Capacitance:
    0.68 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    25 V
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    13Ohm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.081" L x 0.051" W (2.05mm x 1.30mm)
    Height - Seated (Max):
    0.047" (1.20mm)
    Lead Spacing:
    Manufacturer Size Code:
    R
    Qualification:
    1. How to order TAJR684K025RNJ on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TAJR684K025RNJ price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TAJR684K025RNJ?
    Image TAJR684K025RNJ
    Part Number TAJR684K025RNJ
    Product Status Active
    Capacitance 0.68 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 25 V
    Type Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance) 13Ohm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.081" L x 0.051" W (2.05mm x 1.30mm)
    Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)