    KYOCERA AVX TAJP336M004RNJ
    Part No.:
    TAJP336M004RNJ
    Package:
    0805 (2012 Metric)
    Description:
    CAP TANT 33UF 20% 4V 0805
    Capacitance:
    33 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    4 V
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    3.4Ohm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.081" L x 0.053" W (2.05mm x 1.35mm)
    Height - Seated (Max):
    0.059" (1.50mm)
    Lead Spacing:
    Manufacturer Size Code:
    P
    Qualification:
    1. How to order TAJP336M004RNJ on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TAJP336M004RNJ price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TAJP336M004RNJ?
    Image TAJP336M004RNJ
    Part Number TAJP336M004RNJ
    Product Status Active
    Capacitance 33 µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 4 V
    Type Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance) 3.4Ohm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.081" L x 0.053" W (2.05mm x 1.35mm)
    Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)