    KYOCERA AVX TAJE336M035RNJ
    Part No.:
    TAJE336M035RNJ
    Package:
    2917 (7343 Metric)
    Description:
    CAP TANT 33UF 20% 35V 2917
    Capacitance:
    33 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    35 V
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    500mOhm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
    Height - Seated (Max):
    0.169" (4.30mm)
    Lead Spacing:
    Manufacturer Size Code:
    E
    Qualification:
    1. How to order TAJE336M035RNJ on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TAJE336M035RNJ price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TAJE336M035RNJ?
    Image TAJE336M035RNJ
    Part Number TAJE336M035RNJ
    Product Status Active
    Capacitance 33 µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 35 V
    Type Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance) 500mOhm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
    Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)