    KYOCERA AVX TAJD226M016SNJ
    Part No.:
    TAJD226M016SNJ
    Package:
    2917 (7343 Metric)
    Description:
    CAP TANT 22UF 20% 16V 2917
    Capacitance:
    22 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    16 V
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    1.1Ohm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
    Height - Seated (Max):
    0.122" (3.10mm)
    Lead Spacing:
    Manufacturer Size Code:
    D
    Qualification:
    1. How to order TAJD226M016SNJ on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TAJD226M016SNJ price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TAJD226M016SNJ?
    Image TAJD226M016SNJ
    Part Number TAJD226M016SNJ
    Product Status Active
    Capacitance 22 µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 16 V
    Type Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance) 1.1Ohm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
    Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)