    KYOCERA AVX TAJD156M020RNJ
    Part No.:
    TAJD156M020RNJ
    Package:
    2917 (7343 Metric)
    Description:
    CAP TANT 15UF 20% 20V 2917
    Capacitance:
    15 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    20 V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
    Height - Seated (Max):
    0.122" (3.10mm)
    Lead Spacing:
    Manufacturer Size Code:
    D
    Qualification:
    1. How to order TAJD156M020RNJ on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TAJD156M020RNJ price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TAJD156M020RNJ?
    Image TAJD156M020RNJ
    Part Number TAJD156M020RNJ
    Product Status Active
    Capacitance 15 µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 20 V
    Type Molded
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
    Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)