    KYOCERA AVX TAJD106K050SNJ
    Part No.:
    TAJD106K050SNJ
    Package:
    2917 (7343 Metric)
    Description:
    CAP TANT 10UF 10% 50V 2917
    Capacitance:
    10 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    50 V
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    800mOhm @ 100kHz
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp.:
    2000 Hrs @ 125°C
    Size / Dimension:
    0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
    Height - Seated (Max):
    0.122" (3.10mm)
    Lead Spacing:
    Manufacturer Size Code:
    D
    Qualification:
    1. How to order TAJD106K050SNJ on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TAJD106K050SNJ price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TAJD106K050SNJ?
    Image TAJD106K050SNJ
    Part Number TAJD106K050SNJ
    Product Status Active
    Capacitance 10 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 50 V
    Type Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance) 800mOhm @ 100kHz
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
    Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)