    KYOCERA AVX TAJC336M020RNJ
    Part No.:
    TAJC336M020RNJ
    Package:
    2312 (6032 Metric)
    Description:
    CAP TANT 33UF 20% 20V 2312
    Capacitance:
    33 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    20 V
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    1.5Ohm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.110" (2.80mm)
    Lead Spacing:
    Manufacturer Size Code:
    C
    Qualification:
    1. How to order TAJC336M020RNJ on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TAJC336M020RNJ price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TAJC336M020RNJ?
    Image TAJC336M020RNJ
    Part Number TAJC336M020RNJ
    Product Status Active
    Capacitance 33 µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 20 V
    Type Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance) 1.5Ohm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)