    KYOCERA AVX TAJC156K025RNJ
    Part No.:
    TAJC156K025RNJ
    Package:
    2312 (6032 Metric)
    Description:
    CAP TANT 15UF 10% 25V 2312
    Capacitance:
    15 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    25 V
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    1.6Ohm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.110" (2.80mm)
    Lead Spacing:
    Manufacturer Size Code:
    C
    Qualification:
    1. How to order TAJC156K025RNJ on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TAJC156K025RNJ price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TAJC156K025RNJ?
    Image TAJC156K025RNJ
    Part Number TAJC156K025RNJ
    Product Status Active
    Capacitance 15 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 25 V
    Type Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance) 1.6Ohm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)