    KYOCERA AVX TAJB686K010TNJ
    Part No.:
    TAJB686K010TNJ
    Package:
    1411 (3528 Metric), 1210
    Description:
    CAP TANT 68UF 10% 10V 1411
    Capacitance:
    68 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    10 V
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    1.4Ohm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp.:
    2000 Hrs @ 125°C
    Size / Dimension:
    0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
    Height - Seated (Max):
    0.083" (2.10mm)
    Lead Spacing:
    Manufacturer Size Code:
    B
    Ratings:
    AEC-Q200
    Features:
    Automotive
    Failure Rate:
    Grade:
    Automotive
    Qualification:
    AEC-Q200
    1. How to order TAJB686K010TNJ on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TAJB686K010TNJ price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TAJB686K010TNJ?
    Image TAJB686K010TNJ
    Part Number TAJB686K010TNJ
    Product Status Active
    Capacitance 68 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 10 V
    Type Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance) 1.4Ohm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
    Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)