    KYOCERA AVX TAJB685M020RNJ
    Part No.:
    TAJB685M020RNJ
    Package:
    1411 (3528 Metric), 1210
    Description:
    CAP TANT 6.8UF 20% 20V 1411
    Capacitance:
    6.8 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    20 V
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    2.5Ohm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
    Height - Seated (Max):
    0.083" (2.10mm)
    Lead Spacing:
    Manufacturer Size Code:
    B
    Qualification:
    1. How to order TAJB685M020RNJ on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TAJB685M020RNJ price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TAJB685M020RNJ?
    Image TAJB685M020RNJ
    Part Number TAJB685M020RNJ
    Product Status Active
    Capacitance 6.8 µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 20 V
    Type Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance) 2.5Ohm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
    Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)