    KYOCERA AVX TAJB476M010SNJ
    Part No.:
    TAJB476M010SNJ
    Package:
    1411 (3528 Metric), 1210
    Description:
    CAP TANT 47UF 20% 10V 1411
    Capacitance:
    47 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    10 V
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    1Ohm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
    Height - Seated (Max):
    0.083" (2.10mm)
    Lead Spacing:
    Manufacturer Size Code:
    B
    Qualification:
    1. How to order TAJB476M010SNJ on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TAJB476M010SNJ price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TAJB476M010SNJ?
    Image TAJB476M010SNJ
    Part Number TAJB476M010SNJ
    Product Status Active
    Capacitance 47 µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 10 V
    Type Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance) 1Ohm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
    Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)