    KYOCERA AVX TAJB336K016SNJ
    Part No.:
    TAJB336K016SNJ
    Package:
    1411 (3528 Metric)
    Description:
    CAP TANT
    Capacitance:
    33 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    16 V
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    2.1Ohm @ 100kHz
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp.:
    2000 Hrs @ 125°C
    Size / Dimension:
    0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
    Height - Seated (Max):
    0.083" (2.10mm)
    Lead Spacing:
    Manufacturer Size Code:
    B
    Qualification:
    1. How to order TAJB336K016SNJ on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TAJB336K016SNJ price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TAJB336K016SNJ?
    Image TAJB336K016SNJ
    Part Number TAJB336K016SNJ
    Product Status Active
    Capacitance 33 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 16 V
    Type Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance) 2.1Ohm @ 100kHz
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
    Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)