    KYOCERA AVX TAJB224K050RNJ
    Part No.:
    TAJB224K050RNJ
    Package:
    1411 (3528 Metric), 1210
    Description:
    CAP TANT 0.22UF 10% 50V 1411
    Capacitance:
    0.22 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    50 V
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    14Ohm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
    Height - Seated (Max):
    0.083" (2.10mm)
    Lead Spacing:
    Manufacturer Size Code:
    B
    Qualification:
    1. How to order TAJB224K050RNJ on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TAJB224K050RNJ price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TAJB224K050RNJ?
    Image TAJB224K050RNJ
    Part Number TAJB224K050RNJ
    Product Status Active
    Capacitance 0.22 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 50 V
    Type Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance) 14Ohm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
    Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)