    KYOCERA AVX TAJA476M002RNJ
    Part No.:
    TAJA476M002RNJ
    Package:
    1206 (3216 Metric)
    Description:
    CAP TANT 47UF 20% 2.5V 1206
    Capacitance:
    47 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    2.5 V
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    3Ohm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Lead Spacing:
    Manufacturer Size Code:
    A
    Qualification:
    1. How to order TAJA476M002RNJ on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TAJA476M002RNJ price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TAJA476M002RNJ?
    Image TAJA476M002RNJ
    Part Number TAJA476M002RNJ
    Product Status Active
    Capacitance 47 µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 2.5 V
    Type Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance) 3Ohm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)