    KYOCERA AVX TAJA336K006SNJ
    Part No.:
    TAJA336K006SNJ
    Manufacturer:
    KYOCERA AVX
    Category:
    Tantalum Capacitors
    Package:
    1206 (3216 Metric)
    Description:
    CAP TANT 33UF 10% 6.3V 1206
    Manufacturer:
    KYOCERA AVX
    Series:
    TAJ
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    33 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    6.3 V
    Type:
    Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    2.2Ohm @ 100kHz
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp.:
    2000 Hrs @ 125°C
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Lead Spacing:
    Manufacturer Size Code:
    A
    Ratings:
    Features:
    General Purpose
    Failure Rate:
    Grade:
    Qualification:
    1. How to order TAJA336K006SNJ on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TAJA336K006SNJ price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TAJA336K006SNJ?
    Image TAJA336K006SNJ
    Part Number TAJA336K006SNJ
    Manufacturer KYOCERA AVX
    Series TAJ
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 33 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 6.3 V
    Type Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance) 2.2Ohm @ 100kHz
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)