    KYOCERA AVX TACR226M006RTA
    Part No.:
    TACR226M006RTA
    Package:
    0805 (2012 Metric)
    Description:
    CAP TANT 22UF 20% 6.3V 0805
    Capacitance:
    22 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    6.3 V
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    5Ohm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.053" W (2.00mm x 1.35mm)
    Height - Seated (Max):
    0.059" (1.50mm)
    Lead Spacing:
    Manufacturer Size Code:
    R
    Qualification:
    1. How to order TACR226M006RTA on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TACR226M006RTA price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TACR226M006RTA?
    Image TACR226M006RTA
    Part Number TACR226M006RTA
    Product Status Active
    Capacitance 22 µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 6.3 V
    Type Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance) 5Ohm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.079" L x 0.053" W (2.00mm x 1.35mm)
    Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)