    KYOCERA AVX TACL685M010XTA
    Part No.:
    TACL685M010XTA
    Package:
    0603 (1608 Metric)
    Description:
    CAP TANT 6.8UF 10% 10V 0603
    Capacitance:
    6.8 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    10 V
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    7.5Ohm @ 100kHz
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp.:
    2000 Hrs @ 125°C
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
    Height - Seated (Max):
    0.039" (1.00mm)
    Lead Spacing:
    Manufacturer Size Code:
    L
    Qualification:
    1. How to order TACL685M010XTA on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TACL685M010XTA price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TACL685M010XTA?
    Image TACL685M010XTA
    Part Number TACL685M010XTA
    Product Status Active
    Capacitance 6.8 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 10 V
    Type Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance) 7.5Ohm @ 100kHz
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
    Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)