    KYOCERA AVX HQCEMM200GAH6A
    Part No.:
    HQCEMM200GAH6A
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDHQCEMM200GAH6A.pdf
    Description:
    CAP CER 20PF 7.2KV P90 3838
    Capacitance:
    20 pF
    Tolerance:
    ±2%
    Voltage - Rated:
    7200V (7.2kV)
    Temperature Coefficient:
    P90
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Package / Case:
    3838 (9797 Metric)
    Size / Dimension:
    0.380" L x 0.380" W (9.65mm x 9.65mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.170" (4.32mm)
    Datasheet:
    1. How to order HQCEMM200GAH6A on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the HQCEMM200GAH6A price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of HQCEMM200GAH6A?
    Image HQCEMM200GAH6A
    Part Number HQCEMM200GAH6A
    Product Status Obsolete
    Capacitance 20 pF
    Tolerance ±2%
    Voltage - Rated 7200V (7.2kV)
    Temperature Coefficient P90
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Mounting Type Surface Mount, MLCC
    Package / Case 3838 (9797 Metric)
    Size / Dimension 0.380" L x 0.380" W (9.65mm x 9.65mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.170" (4.32mm)