    KYOCERA AVX F951A336MQAAQ2
    Part No.:
    F951A336MQAAQ2
    Package:
    1206 (3216 Metric)
    Description:
    CAP TANT 33UF 20% 10V 1206
    Capacitance:
    33 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    10 V
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    3Ohm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.063" (1.60mm)
    Lead Spacing:
    Manufacturer Size Code:
    Q
    Qualification:
    1. How to order F951A336MQAAQ2 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the F951A336MQAAQ2 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of F951A336MQAAQ2?
    Image F951A336MQAAQ2
    Part Number F951A336MQAAQ2
    Product Status Active
    Capacitance 33 µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 10 V
    Type Conformal Coated
    ESR (Equivalent Series Resistance) 3Ohm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.063" (1.60mm)