CDR31BP331BJNS\M250.pdf
CDR31BP331BJNS\M250.pdf
| Image |  |
| Part Number | CDR31BP331BJNS\M250 |
| Product Status | Active |
| Capacitance | 330 pF |
| Tolerance | ±5% |
| Voltage - Rated | 100V |
| Temperature Coefficient | BP |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | S (0.001%) |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | 0.051" (1.30mm) |