    KYOCERA AVX AT123T334KA12A
    Part No.:
    AT123T334KA12A
    Manufacturer:
    KYOCERA AVX
    Category:
    Ceramic Capacitors
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDAT123T334KA12A.pdf
    Description:
    CAP CER 0.33UF 25V X7R 1812
    Manufacturer:
    KYOCERA AVX
    Series:
    AT
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    0.33 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    25V
    Temperature Coefficient:
    X7R (VHT)
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 250°C
    Features:
    High Temperature
    Ratings:
    Applications:
    General Purpose
    Failure Rate:
    Mounting Type:
    Surface Mount, MLCC
    Package / Case:
    1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension:
    0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.100" (2.54mm)
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    Datasheet:
    1. How to order AT123T334KA12A on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the AT123T334KA12A price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of AT123T334KA12A?
    Image AT123T334KA12A
    Part Number AT123T334KA12A
    Manufacturer KYOCERA AVX
    Series AT
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 0.33 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 25V
    Temperature Coefficient X7R (VHT)
    Operating Temperature -55°C ~ 250°C
    Features High Temperature
    Ratings -
    Applications General Purpose
    Failure Rate -
    Mounting Type Surface Mount, MLCC
    Package / Case 1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.100" (2.54mm)