    KYOCERA AVX 1812ZD226MAT2A
    Part No.:
    1812ZD226MAT2A
    Manufacturer:
    KYOCERA AVX
    Category:
    Ceramic Capacitors
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED1812ZD226MAT2A.pdf
    Description:
    CAP CER 22UF 10V X5R 1812
    Manufacturer:
    KYOCERA AVX
    Series:
    KGM - X5R
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    22 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    10V
    Temperature Coefficient:
    X5R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 85°C
    Features:
    Ratings:
    Applications:
    General Purpose
    Failure Rate:
    Mounting Type:
    Surface Mount, MLCC
    Package / Case:
    1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension:
    0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.110" (2.80mm)
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    Datasheet:
    1. How to order 1812ZD226MAT2A on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 1812ZD226MAT2A price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 1812ZD226MAT2A?
    Image 1812ZD226MAT2A
    Part Number 1812ZD226MAT2A
    Manufacturer KYOCERA AVX
    Series KGM - X5R
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 22 µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 10V
    Temperature Coefficient X5R
    Operating Temperature -55°C ~ 85°C
    Features -
    Ratings -
    Applications General Purpose
    Failure Rate -
    Mounting Type Surface Mount, MLCC
    Package / Case 1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)