    KYOCERA AVX 1812HC392KAT1A
    Part No.:
    1812HC392KAT1A
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED1812HC392KAT1A.pdf
    Description:
    CAP CER 3900PF 3KV X7R 1812
    Capacitance:
    3900 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    3000V (3kV)
    Temperature Coefficient:
    X7R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    High Voltage
    Size / Dimension:
    0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.110" (2.80mm)
    Datasheet:
    1. How to order 1812HC392KAT1A on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 1812HC392KAT1A price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 1812HC392KAT1A?
    Image 1812HC392KAT1A
    Part Number 1812HC392KAT1A
    Product Status Active
    Capacitance 3900 pF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 3000V (3kV)
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features High Voltage
    Package / Case 1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension 0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)