    KYOCERA AVX 1812HC222MAZ3A
    Part No.:
    1812HC222MAZ3A
    Description:
    CAP CER SMD
    Series:
    FLEXITERM®
    Capacitance:
    2200 pF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    3000V (3kV)
    Temperature Coefficient:
    X7R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Soft Termination
    Ratings:
    Applications:
    Boardflex Sensitive
    Size / Dimension:
    0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Lead Style:
    1. How to order 1812HC222MAZ3A on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 1812HC222MAZ3A price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 1812HC222MAZ3A?
    Image 1812HC222MAZ3A
    Part Number 1812HC222MAZ3A
    Manufacturer KYOCERA AVX
    Series FLEXITERM®
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 2200 pF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 3000V (3kV)
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features Soft Termination
    Ratings -
    Applications Boardflex Sensitive
    Package / Case 1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)