    KYOCERA AVX 1812HA500JATME
    Part No.:
    1812HA500JATME
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED1812HA500JATME.pdf
    Description:
    CAP CER 50PF 3KV NP0 1812
    Capacitance:
    50 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage - Rated:
    3000V (3kV)
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    High Voltage
    Ratings:
    Applications:
    General Purpose
    Size / Dimension:
    0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.057" (1.45mm)
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    Datasheet:
    1. How to order 1812HA500JATME on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 1812HA500JATME price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 1812HA500JATME?
    Image 1812HA500JATME
    Part Number 1812HA500JATME
    Product Status Active
    Capacitance 50 pF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 3000V (3kV)
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features High Voltage
    Ratings -
    Applications General Purpose
    Package / Case 1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension 0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)