    KYOCERA AVX 1812CA472JAT1A
    Part No.:
    1812CA472JAT1A
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED1812CA472JAT1A.pdf
    Description:
    CAP CER 4700PF 630V C0G/NP0 1812
    Capacitance:
    4700 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage - Rated:
    630V
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    High Voltage
    Size / Dimension:
    0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.057" (1.45mm)
    Datasheet:
    1. How to order 1812CA472JAT1A on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 1812CA472JAT1A price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 1812CA472JAT1A?
    Image 1812CA472JAT1A
    Part Number 1812CA472JAT1A
    Product Status Active
    Capacitance 4700 pF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 630V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features High Voltage
    Package / Case 1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension 0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)