    KYOCERA AVX 1812AA222JAT1A
    Part No.:
    1812AA222JAT1A
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED1812AA222JAT1A.pdf
    Description:
    CAP CER 2200PF 1KV C0G/NP0 1812
    Capacitance:
    2200 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage - Rated:
    1000V (1kV)
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    High Voltage
    Size / Dimension:
    0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Datasheet:
    1. How to order 1812AA222JAT1A on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 1812AA222JAT1A price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 1812AA222JAT1A?
    Image 1812AA222JAT1A
    Part Number 1812AA222JAT1A
    Product Status Active
    Capacitance 2200 pF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 1000V (1kV)
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features High Voltage
    Package / Case 1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension 0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)