    KYOCERA AVX 18127A332JAT2A
    Part No.:
    18127A332JAT2A
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED18127A332JAT2A.pdf
    Description:
    CAP CER 3300PF 500V C0G/NP0 1812
    Series:
    KGM - C0G
    Capacitance:
    3300 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage - Rated:
    500V
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.057" (1.45mm)
    Datasheet:
    1. How to order 18127A332JAT2A on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 18127A332JAT2A price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 18127A332JAT2A?
    Image 18127A332JAT2A
    Part Number 18127A332JAT2A
    Manufacturer KYOCERA AVX
    Series KGM - C0G
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 3300 pF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 500V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)