    KYOCERA AVX 18125C155KAT2A
    Part No.:
    18125C155KAT2A
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED18125C155KAT2A.pdf
    Description:
    CAP CER 1.5UF 50V X7R 1812
    Capacitance:
    1.5 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    50V
    Temperature Coefficient:
    X7R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.040" (1.02mm)
    Datasheet:
    1. How to order 18125C155KAT2A on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 18125C155KAT2A price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 18125C155KAT2A?
    Image 18125C155KAT2A
    Part Number 18125C155KAT2A
    Product Status Active
    Capacitance 1.5 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 50V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension 0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.040" (1.02mm)