    KYOCERA AVX 18125C105KBT1A
    Part No.:
    18125C105KBT1A
    Description:
    CAP CER
    Capacitance:
    1 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    50V
    Temperature Coefficient:
    X7R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Lead Style:
    1. How to order 18125C105KBT1A on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 18125C105KBT1A price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 18125C105KBT1A?
    Image 18125C105KBT1A
    Part Number 18125C105KBT1A
    Product Status Active
    Capacitance 1 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 50V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)