    KYOCERA AVX 18125A104JBT1A
    Part No.:
    18125A104JBT1A
    Description:
    CAP CER
    Capacitance:
    0.1 µF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage - Rated:
    50V
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.110" (2.79mm)
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    1. How to order 18125A104JBT1A on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 18125A104JBT1A price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 18125A104JBT1A?
    Image 18125A104JBT1A
    Part Number 18125A104JBT1A
    Product Status Active
    Capacitance 0.1 µF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 50V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.110" (2.79mm)