    KYOCERA AVX 18125A104FAT2A
    Part No.:
    18125A104FAT2A
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED18125A104FAT2A.pdf
    Description:
    CAP CER 0.1UF 50V C0G/NP0 1812
    Series:
    KGM - C0G
    Capacitance:
    0.1 µF
    Tolerance:
    ±1%
    Voltage - Rated:
    50V
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.110" (2.80mm)
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    Datasheet:
    1. How to order 18125A104FAT2A on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 18125A104FAT2A price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 18125A104FAT2A?
    Image 18125A104FAT2A
    Part Number 18125A104FAT2A
    Manufacturer KYOCERA AVX
    Series KGM - C0G
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 0.1 µF
    Tolerance ±1%
    Voltage - Rated 50V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)