    KYOCERA AVX 18123C475KAT2A
    Part No.:
    18123C475KAT2A
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED18123C475KAT2A.pdf
    Description:
    CAP CER 4.7UF 25V X7R 1812
    Series:
    KGM - X7R
    Capacitance:
    4.7 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    25V
    Temperature Coefficient:
    X7R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.110" (2.80mm)
    Datasheet:
    1. How to order 18123C475KAT2A on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 18123C475KAT2A price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 18123C475KAT2A?
    Image 18123C475KAT2A
    Part Number 18123C475KAT2A
    Manufacturer KYOCERA AVX
    Series KGM - X7R
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 4.7 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 25V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)