    KYOCERA AVX 18121C474KAT4A
    Part No.:
    18121C474KAT4A
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED18121C474KAT4A.pdf
    Description:
    CAP CER 0.47UF 100V X7R 1812
    Series:
    KGM - X7R
    Capacitance:
    0.47 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    100V
    Temperature Coefficient:
    X7R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.087" (2.21mm)
    Datasheet:
    1. How to order 18121C474KAT4A on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 18121C474KAT4A price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 18121C474KAT4A?
    Image 18121C474KAT4A
    Part Number 18121C474KAT4A
    Manufacturer KYOCERA AVX
    Series KGM - X7R
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 0.47 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 100V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.087" (2.21mm)