    KYOCERA AVX 1808WA101JATME
    Part No.:
    1808WA101JATME
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED1808WA101JATME.pdf
    Description:
    CAP CER 100PF 2.5KV NP0 1808
    Capacitance:
    100 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage - Rated:
    2500V (2.5kV)
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.181" L x 0.079" W (4.60mm x 2.00mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.087" (2.20mm)
    Datasheet:
    1. How to order 1808WA101JATME on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 1808WA101JATME price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 1808WA101JATME?
    Image 1808WA101JATME
    Part Number 1808WA101JATME
    Product Status Active
    Capacitance 100 pF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 2500V (2.5kV)
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 1808 (4520 Metric)
    Size / Dimension 0.181" L x 0.079" W (4.60mm x 2.00mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)