    KYOCERA AVX 1808SC331KATME
    Part No.:
    1808SC331KATME
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED1808SC331KATME.pdf
    Description:
    CAP CER 330PF 1.5KV X7R 1808
    Capacitance:
    330 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    1500V (1.5kV)
    Temperature Coefficient:
    X7R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.181" L x 0.079" W (4.60mm x 2.00mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Datasheet:
    1. How to order 1808SC331KATME on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 1808SC331KATME price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 1808SC331KATME?
    Image 1808SC331KATME
    Part Number 1808SC331KATME
    Product Status Active
    Capacitance 330 pF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 1500V (1.5kV)
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 1808 (4520 Metric)
    Size / Dimension 0.181" L x 0.079" W (4.60mm x 2.00mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)