    KYOCERA AVX 1808GA471JAT2A
    Part No.:
    1808GA471JAT2A
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED1808GA471JAT2A.pdf
    Description:
    CAP CER 470PF 2KV C0G/NP0 1808
    Series:
    KGM - HV
    Capacitance:
    470 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage - Rated:
    2000V (2kV)
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.181" L x 0.079" W (4.60mm x 2.00mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.087" (2.21mm)
    Datasheet:
    1. How to order 1808GA471JAT2A on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 1808GA471JAT2A price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 1808GA471JAT2A?
    Image 1808GA471JAT2A
    Part Number 1808GA471JAT2A
    Manufacturer KYOCERA AVX
    Series KGM - HV
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 470 pF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 2000V (2kV)
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 1808 (4520 Metric)
    Size / Dimension 0.181" L x 0.079" W (4.60mm x 2.00mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.087" (2.21mm)