    KYOCERA AVX 1210GA102KAT1A
    Part No.:
    1210GA102KAT1A
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED1210GA102KAT1A.pdf
    Description:
    CAP CER SMD
    Capacitance:
    1000 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    2000V (2kV)
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    High Voltage
    Size / Dimension:
    0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.087" (2.20mm)
    Datasheet:
    1. How to order 1210GA102KAT1A on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 1210GA102KAT1A price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 1210GA102KAT1A?
    Image 1210GA102KAT1A
    Part Number 1210GA102KAT1A
    Product Status Active
    Capacitance 1000 pF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 2000V (2kV)
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features High Voltage
    Package / Case 1210 (3225 Metric)
    Size / Dimension 0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)