    KYOCERA AVX 12107C472JAT2A
    Part No.:
    12107C472JAT2A
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED12107C472JAT2A.pdf
    Description:
    CAP CER 4700PF 500V X7R 1210
    Series:
    KGM - X7R
    Capacitance:
    4700 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage - Rated:
    500V
    Temperature Coefficient:
    X7R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.057" (1.45mm)
    Datasheet:
    1. How to order 12107C472JAT2A on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 12107C472JAT2A price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 12107C472JAT2A?
    Image 12107C472JAT2A
    Part Number 12107C472JAT2A
    Manufacturer KYOCERA AVX
    Series KGM - X7R
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 4700 pF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 500V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 1210 (3225 Metric)
    Size / Dimension 0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)