    KYOCERA AVX 12105E224ZAT2A
    Part No.:
    12105E224ZAT2A
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED12105E224ZAT2A.pdf
    Description:
    CAP CER 0.22UF 50V Z5U 1210
    Capacitance:
    0.22 µF
    Tolerance:
    -20%, +80%
    Voltage - Rated:
    50V
    Temperature Coefficient:
    Z5U
    Operating Temperature:
    10°C ~ 85°C
    Applications:
    General Purpose
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.037" (0.94mm)
    Datasheet:
    1. How to order 12105E224ZAT2A on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 12105E224ZAT2A price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 12105E224ZAT2A?
    Image 12105E224ZAT2A
    Part Number 12105E224ZAT2A
    Product Status Active
    Capacitance 0.22 µF
    Tolerance -20%, +80%
    Voltage - Rated 50V
    Temperature Coefficient Z5U
    Operating Temperature 10°C ~ 85°C
    Features -
    Ratings -
    Applications General Purpose
    Package / Case 1210 (3225 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)