    KYOCERA AVX 12105D106KAT2A
    Part No.:
    12105D106KAT2A
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED12105D106KAT2A.pdf
    Description:
    CAP CER 10UF 50V X5R 1210
    Series:
    KGM - X5R
    Capacitance:
    10 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    50V
    Temperature Coefficient:
    X5R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 85°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.106" (2.70mm)
    Datasheet:
    1. How to order 12105D106KAT2A on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 12105D106KAT2A price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 12105D106KAT2A?
    Image 12105D106KAT2A
    Part Number 12105D106KAT2A
    Manufacturer KYOCERA AVX
    Series KGM - X5R
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 10 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 50V
    Temperature Coefficient X5R
    Operating Temperature -55°C ~ 85°C
    Package / Case 1210 (3225 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)