    KYOCERA AVX 12105C184KAT4A
    Part No.:
    12105C184KAT4A
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED12105C184KAT4A.pdf
    Description:
    CAP CER 0.18UF 50V X7R 1210
    Capacitance:
    0.18 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    50V
    Temperature Coefficient:
    X7R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.037" (0.94mm)
    Datasheet:
    1. How to order 12105C184KAT4A on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 12105C184KAT4A price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 12105C184KAT4A?
    Image 12105C184KAT4A
    Part Number 12105C184KAT4A
    Product Status Active
    Capacitance 0.18 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 50V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 1210 (3225 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)