    KYOCERA AVX 12103G106ZAT2A
    Part No.:
    12103G106ZAT2A
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED12103G106ZAT2A.pdf
    Description:
    CAP CER 10UF 25V Y5V 1210
    Series:
    KGM - Y5V
    Capacitance:
    10 µF
    Tolerance:
    -20%, +80%
    Voltage - Rated:
    25V
    Temperature Coefficient:
    Y5V (F)
    Operating Temperature:
    -30°C ~ 85°C
    Applications:
    General Purpose
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.090" (2.29mm)
    Datasheet:
    1. How to order 12103G106ZAT2A on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 12103G106ZAT2A price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 12103G106ZAT2A?
    Image 12103G106ZAT2A
    Part Number 12103G106ZAT2A
    Manufacturer KYOCERA AVX
    Series KGM - Y5V
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 10 µF
    Tolerance -20%, +80%
    Voltage - Rated 25V
    Temperature Coefficient Y5V (F)
    Operating Temperature -30°C ~ 85°C
    Features -
    Ratings -
    Applications General Purpose
    Package / Case 1210 (3225 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.090" (2.29mm)