    KYOCERA AVX 12103E224ZAT2A
    Part No.:
    12103E224ZAT2A
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED12103E224ZAT2A.pdf
    Description:
    CAP CER 0.22UF 25V Z5U 1210
    Capacitance:
    0.22 µF
    Tolerance:
    -20%, +80%
    Voltage - Rated:
    25V
    Temperature Coefficient:
    Z5U
    Operating Temperature:
    10°C ~ 85°C
    Applications:
    General Purpose
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.037" (0.94mm)
    Datasheet:
    1. How to order 12103E224ZAT2A on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 12103E224ZAT2A price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 12103E224ZAT2A?
    Image 12103E224ZAT2A
    Part Number 12103E224ZAT2A
    Product Status Active
    Capacitance 0.22 µF
    Tolerance -20%, +80%
    Voltage - Rated 25V
    Temperature Coefficient Z5U
    Operating Temperature 10°C ~ 85°C
    Features -
    Ratings -
    Applications General Purpose
    Package / Case 1210 (3225 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)