    KYOCERA AVX 12103C335KAT2A
    Part No.:
    12103C335KAT2A
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED12103C335KAT2A.pdf
    Description:
    CAP CER 3.3UF 25V X7R 1210
    Capacitance:
    3.3 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    25V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Applications:
    General Purpose
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.110" (2.79mm)
    Datasheet:
    1. How to order 12103C335KAT2A on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 12103C335KAT2A price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 12103C335KAT2A?
    Image 12103C335KAT2A
    Part Number 12103C335KAT2A
    Product Status Active
    Capacitance 3.3 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 25V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features -
    Ratings -
    Applications General Purpose
    Package / Case 1210 (3225 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.110" (2.79mm)