    KYOCERA AVX 1206CA471JAZ1A
    Part No.:
    1206CA471JAZ1A
    Description:
    CAP CER SMD
    Series:
    FLEXITERM®
    Capacitance:
    470 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage - Rated:
    600V/630V
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Soft Termination, High Voltage
    Ratings:
    Applications:
    Boardflex Sensitive
    Size / Dimension:
    0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
    Lead Style:
    1. How to order 1206CA471JAZ1A on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 1206CA471JAZ1A price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 1206CA471JAZ1A?
    Image 1206CA471JAZ1A
    Part Number 1206CA471JAZ1A
    Manufacturer KYOCERA AVX
    Series FLEXITERM®
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 470 pF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 600V/630V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features Soft Termination, High Voltage
    Ratings -
    Applications Boardflex Sensitive
    Package / Case 1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension 0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)